• Kategorie
  • Szukaj
  • Okręty

 

Rozwój technologii przyniósł zmiany we wszelkich gałęziach przemysłu, również w stoczniach. Skutkiem tego rozwoju było zastąpienie drewnianych okrętów na te, budowane ze stali i żelaza. Okręty początkowo napędzane były kotłami parowymi, następnie turbinami parowymi, a na koniec napędem jarowym. W tej kategorii znajdziesz modele okrętówz tego okresu, które dzięki szczegółowemu wykonaniu niemalże niczym nie różnią się do swoich pierwowzorów.

Jeśli chodzi o modele okrętów, to w tym dziale znajdziesz modele takich statków, jak Okręt Artyleryjski ORP Mazur, Okręt ORP Błyskawica czy Niszczyciel ORP Błyskawica, Burza, Grom oraz Wicher. Modele statków do samodzielnego złożenia to gratka nie tylko dla fanów modelarstwa, ale też historii polskiej stoczni. Historycy znajdą u nas modele statków, takich jak Okręt Podwodny U-826, U-107 czy U-2, które pozwolą np. nauczycielom przybliżyć uczniom nie tylko przebieg rozwoju technologii w stoczniach, ale też okres działań zbrojnych, podczas których wspomniane okręty były wykorzystywane. Wybierz modele okrętów podwodnych ORP Sęp Polski lub Orzeł, jeśli jesteś wielbicielem wodnych pojazdów, które służyły polskim oddziałom marynarki wojennej podczas drugiej wojny. W tym dziale odnajdziesz też inne modele statków, takich jak Polski torpedowiec ORP Ślązak, Kaszub i Podhalanin.

Modele statków do samodzielnego sklejenia w ofercie Księgarni ELPAT to też Polski Statek Pasażersko-Drobnicowy m/s Batory oraz Statek Transatlantycki m/s Piłsudski. Tego typu modele statków świetnie nadają się na prezent. Możesz podarować taki zestaw do złożenia bliskiej osobie albo złożyć go samodzielnie i przekazać solenizantowi gotowy model.

W ofercie naszej księgarni znajdziesz dużo modeli statków i okrętów, które wykorzystywane było od około 1940 roku nawet do współczesności. Wybór zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Zestawy zawierają dokładne instrukcje, dzięki którym bez problemu złożysz model wybranego okrętu krok po kroku.