• Kategorie
  • Szukaj
  • Samoloty

 

W okresie I wojny światowej samoloty zostały włączone do podstawowego uzbrojenia wszystkich stron, walczących w konflikcie sił zbrojnych. To właśnie w tym czasie wykształcił się podział na samoloty rozpoznawcze, myśliwskie oraz bombowe, których modele do sklejania znajdziesz w tym dziale. W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze modele samolotówdo samodzielnego sklejania, które służyły siłom powietrznym od 1920 roku. Te modele samolotów to doskonałe propozycje dla pasjonatów lotnictwa, których z pewnością zachwyci szczegółowość proponowanych modeli.

Znajdziesz tutaj modele samolotów z okresu I i II wojny światowej, takie jak Focke-Wulf Fw 190, który pod koniec lat 30. został zaprojektowany przez Kurta Tanka jako jednosilnikowy niemiecki myśliwiec, który był wykorzystywany podczas II wojny światowej. Odnajdziesz też tutaj modele samolotów, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez Polaków. Wśród nich znajdziesz bombowiecPZL.37 Łoś, samolot rozpoznawczy Lublin R.XIII, który był wykorzystywany jeszcze przed drugą wojną, czy samolot RWD-8, które używano w polskim lotnictwie wojskowym od 1934 roku. Wykorzystywano je w szkołach lotniczych oraz na obozach przysposobienia wojskowego.

Proponowane przez nasmodele samolotów do samodzielnego sklejenia zostały staranie wykonane z dbałością o precyzję każdego nawet najmniejszego elementu. Każdy zestaw zawiera szczegółową instrukcję, dzięki której bezwiększego trudu samodzielnie krok po kroku stworzysz własny model wybranego samolotu. Modele samolotówz tego działu polecamy na prezent dla pasjonatów modelarstwa i pojazdów lotniczych, a w szczególności polskiego lotnictwa. Doskonale nadadzą się na prezent dla osoby, która ukończyła co najmniej 12 lat.