• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry karciane

Z pewnością pamiętasz najstarszą formę rozrywki jaką były gry w karty. Proste i szybkie rozgrywki. Później na jakiś czas zostały zapomniane i grało się nimi głównie w Pokera, Piotrusia czy Wojnę. Rozwój gier planszowych przeszedł jednak metamorfozę i coraz częściej karty stają się częścią składową innych rozgrywek.

Gry karciane są przede wszystkim poręczne. Idealnie sprawdzają się podczas podróży. Dzięki pasjonującej rozgrywce czas w samochodzie czy pociągu upłynie szybciej. Klasyczne karty do gry to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nauczyć się gry w Brydża, Pokera, Piki czy Kenta. Jeżeli nie jesteś fanem gry w karty możesz postawić na planszówki z ich wykorzystaniem. Świetnym rozwiązaniem jest Escape Room. Nie tylko przynosi mnóstwo emocji ale i uczy logicznego myślenia. wcale nie musi być nudna i opierać się tylko na wykładaniu. Przykładem gry w karty, w której wiele od Ciebie zależy jest chociażby kultowe UNO. Gracze muszą pozbyć się wszystkich kart jak najszybciej, jednocześnie utrudniając tę czynność przeciwnikom.

Karcianki z dodatkami

Kolejnym hitem jest Splendor. Wcielasz się w postać kupca, który zajmuje się handlem klejnotami. Gra idealna na długie jesienne wieczory ze znajomymi czy domówki. Z pomocą kart wybierzesz się także w daleką podróż z grą „Wsiąść do pociągu”. Kilkadziesiąt tras, którymi możesz zwiedzić kontynenty, a nawet cały świat!

W tej kategorii znajdziesz wiele wiele ciekawych propozycji dla dużych i małych. Kultowa gra karciana Czarny Piotruś, w której znajdziesz postacie z wielu bajek. Ograj przeciwnika z Księżniczką Zosią, Minnie, Supermanem albo Spidermanem.

Gry karciane to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie znoszą nudy i ciężkich pudeł z planszówkami. Od Ciebie zależy czy weźmiesz w podróż karty. Piotruś, Poker czy Brydż – nieważne, którą grę kochasz. Ważne żebyś rozgrywa sprawiała Ci radość. Jeżeli jednak karty Cię nie przekonują zajrzyj do innych kategorii dostępnych w internetowej księgarni ELPAT.