• Kategorie
  • Szukaj
  • Szachy i warcaby

Szachy są jedną z gier, w którą mogą zagrać zarówno młodsi, jak i starsi członkowie rodziny. Przede wszystkim są one doceniane za to, jak sprawnie uczą logiki i analizy. Pierwszą trudnością jest poznanie zasad gry – szachy bazują bowiem na fakcie, że każda figura może stanąć tylko w określonym polu. Z kolei warcaby mogą podlegać mniejszej ilości reguł – lub nawet nie mieć ich wcale.

Dojrzałe zagrywki

Gra w szachy jest kojarzona z osobami starszymi – mędrcami, którzy nie tylko sprawnie poruszają się po szachownicy, ale znają też multum przydatnych trików. Nie jest to jednak regułą – im wcześniej zaczniesz swoją przygodę z szachami, tym lepiej dla Twojego umysłu. Gra w szachy jest bowiem świetną propozycją dla każdego, kto chce poćwiczyć koncentrację, cierpliwość i myślenie strategiczne. Licząc się z konsekwencjami swoich wyborów, nauczysz się też pokory i dyscypliny. Szachy są też wysoce terapeutyczne – nie tylko wspierają rozwój Twoich zdolności umysłowych, ale też chronią przed przedwczesną demencją i chorobą Alzheimera.

Rozgrywka szachowa daje przyjemność. Grając wraz ze znajomymi lub rodziną, zacieśniamy z nimi więzi i dobrze się bawimy. Naucz najmłodszego członka rodziny zdrowego podejścia do rywalizacji i radzenia sobie z porażkami, ale też wspieraj jego małe sukcesy, grając w szachy dla dzieci .

Koncentracja, analiza, logiczne myślenie… czyli gra w szachy

Szachy dla dzieci są też świetnym prezentem na urodziny lub święta. Jeśli jednak nie przekonuje Cię poziom skomplikowania gry, możesz też poprawić myślenie strategiczne swojej pociechy wybierając warcaby. Gra ta jest świetnym ćwiczeniem logicznego myślenia dla początkujących fanów szachowej gry. Warcaby uczą bowiem zdrowego podejścia do rywalizacji – podobnie jak szachy.

Jeśli szukasz zatem zajęcia na sobotnie popołudnie, wybierz gry warcaby

Warcaby i szachy to tylko jedne z propozycji, które umilą czas Twojej rodzinie i wpłyną na doskonalenie umysłu. Ciężko też zaprzeczyć popularności, jaką cieszą się szachy i warcaby – gra

w którąkolwiek z nich jest niezaprzeczalnie najczęściej wybieraną przez polskie rodziny.